Home > Kampaně > STOP Istanbulské úmluvě

V průběhu září 2018 má být ratifikovaná Istanbulská úmluva, která dává prostor novému nadnárodnímu monitorovacímu a kontrolnímu orgánu zvanému GREVIO. Grevio bude působit skrze neziskové organizace patřičně vyškolenými pracovníky, kteří budou chráněni imunitou a nebude se na ně vztahovat náš právní systém. Organizace Grevio bude monitorovat naše rodiny, budou se vyplňovat dotazníky státními, soukromými a dalšími organizacemi. Co je myšleno “dalšími”? To Istanbulská úmluva neuvádí.

Všude tam, kde se odehrává, nebo je jen podezření, že by se mohlo odehrávat násilí, tam se budou v rámci prevence odebírat děti. Ve smlouvě není nic specifikováno přesně, body smlouvy lze napasovat na jakoukoliv situaci.

Svítíte li do půlnoci, neporušujete tím práva svého dítěte?
Chcete po dítěti, aby si uklidilo? Již nyní podle příručky MPSV 15 leté dítě nemusí pracovat, ani studovat, může dokonce využít lehké drogy. Vy mu to nedovolíte, Vy po něm chcete úklid jeho pokoje? Už se může cítit být týrané a zavolá o pomoc, Vy o Vaše dítě přijdete. Vaše dítě se chce bavit a Vy ho omezujete v právech? Chlapec se cítí být dívkou, nebo naopak? Neumožníte dítěti jeho “výběr” ? V tu chvíli jej týráte!

V rámci prevence násilí Vám odeberou děti, ne jedno, ale všechny. Kam? Do pěstounských rodin, které již od 1.1.2018 dostaly přidáno o 50% více, na jedno dítě 12 000 Kč,  na dvě potom 18 000 Kč.

Jak ukazují případy norského Barnevernet, německého Jugendamt nebo britské sociální služby, jde zde především o byznys. Byznys s dětmi, který má tendenci neustále růst a který přivedl do neštěstí již mnoho rodin a jejich dětí. Istanbulskou úmluvu zásadně odmítáme a požadujeme, aby sociální služby zůstaly v kompetenci státu a spadaly výhradně pod národní legislativu.

Publikováno: 2. 7. 2018 @ 22:13

12 Comments, RSS