Home > Kampaně > STOP zneužívání lidských práv

OSN společně s Evropskou Unií vyžadují po členských státech, aby svou migrační politiku stavěli na lidských právech, a to odsouhlasením Globálních paktů. Členské státy mají převzít zodpovědnost nejen za uprchlíky, tedy osoby, které jsou ve svých zemích pronásledovány a nebo trpí válkou, ale i migranty, na něž se podle Ženevských konvencí status uprchlíka nevztahuje a kteří opouštějí své země z jiných důvodů, například z důvodu chudoby, hladu, dopadu klimatických změn nebo nedostatku pracovních příležitostí. Migranti, a to převážně z arabských a afrických zemí, kteří nežijí v životních podmínkách srovnatelných s těmi evropskými, mají na základě lidských práv získat právo být přesídleni do evropských států v rámci procesů přesidlování.

Namísto toho, aby mezinárodní společenství OSN a Evropská Unie vyvinuli tlak vedoucí k dodržování lidských práv na státy, které migranti a uprchlíci opouštějí právě i z důvodu porušování lidských práv, převádějí zodpovědnost těchto států za své občany na členské státy EU a OSN. Jako jedno z řešení potom nabízejí státům, které migranti a uprchlíci opouštějí, vysoké finanční odvody za to, že do evropských zemí nebudou své obyvatele posílat a řešit tím vlastní ekonomickou situaci. Země, ze kterých lidé odcházejí, dostávají desítky let humanitární a finanční pomoc od vyspělých států, která je využívána neefektivně a většinou se k potřebným ani nedostane. OSN a EU tuto skutečnost ignorují a v této oblasti nenabízejí žádná řešení.

Lidská práva musí být dodržována rovnoměrně, stejně tak musí být rovnoměrná i jejich vymahatelnost. Zásadně odmítáme, aby migranti a uprchlíci sloužili jako nástroj výdělečné činnosti států, které odmítají zodpovědnost za své vlastní obyvatele, a to za podpory OSN a EU na úkor občanů vyspělých států, včetně České republiky. Jsme zásadně proti postavení národní a mezinárodní migrační politiky na lidských právech a převodu pravomocí na neziskové organizace tak, jak to určují Globální pakty.

Publikováno: 10. 7. 2018 @ 22:28

avatar
7500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Qestament Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Qestament
Host
Qestament

Pochopte ze se vsechno toci kolem maximalizace zisku vsech, kdoz si mohou jakkoli vypomoci. Vsechno ostatni je vedlejsi. Ti lidi dobre vedi co chteji a pro danej cil delaji.